Vodopády v Seoraksanu

Když nás ráno v můj poslední den v Koreji vzbudil slejvák, už jsme se báli, že máme po výletě. Nakonec ovšem vše dobře dopadlo – den byl sice pod mrakem a vrcholy Seoraksanu schované v mlze, náš naplánovaný výlet k vodopádům ovšem uskutečnitelný byl.

 

Popovezli jsme se autobusem ke vstupu do parku a za jeho branami tentokrát zamířili na opačnou stranu než předchozí den. Přešli jsme řeku, opět pokoukali na lehce jedovaté pavouky, kteří měli své pavučiny všude kolem cesty, a po pár set metrech celkem pohodlné chůze podél řeky začali stoupat do skal k 16 metrů vysokému vodopádu Biryong.

 

Průzračnou vodu jsme na chvíli opustili a čekalo nás příkré stoupání po více jak 850 schodech až do skalního sedla, ze kterého se nám otevřel krásný výhled. Ocitli jsme se akorát těsně pod hranicí mraků, takže jsme sice neviděli vrcholky Seoraksanu a téměř ani včerejší skálu Ulsanbawi, zato jsme dohlédli až k moři a hlavně na vodopád Towangseong.

 

Na vyhlídce jsme si dali zaslouženou sváču a po dvou a půl kilometrovém sestupu zpět do údolí jsme přemýšleli, co se zbylým časem. Většina se rozhodla vyčkat na volnou kabinu na vrchol Gwongeumseong, což znamenalo čekání až do čtvrt na tři. Mimochodem zajímavost – většina Korejců se chrání před sluncem a chodí zásadně v dlouhém oblečení, takže na nás koukali dost divně.

 

Mě ještě čekalo balení zavazadla, cesta do Sokcho a odtamtud do Soulu, takže jsem se spokojila s půldenním výletem, s výpravou se rozloučila a zamířila na ubytování. Naštěstí v sobotu odpoledne nebyl problém lístek koupit, takže jsem v pořádku po 3,5 hodinách dorazila do Soulu. Musím říci, že Korejci vědí, jak pohodlně cestovat – všechny dálkové spoje, co jsme potkali, měly vždy pohodlná sedadla a spousta místa na nohy. Můj autobus do Soulu byl asi nejluxusnější, co jsem tu za celou dobu potkala.

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s