Soulský jjimjilbang

Zbýval mi poslední večer v Soulu, ve kterém mě čekala trocha dobrodružství, protože letadlo mi letělo až druhý den ráno a já neměla zajištěné ubytování. Vydala jsem se tedy do jjimjil bang, tradičních korejských lázní.

 

Najít ubytování na jednu noc by tedy v tak velkém městě jako je Soul nebyl problém, ale já se rozhodla pro dobrodružnější zakončení korejského pobytu, protože mě inspirovalo doporučení v průvodci i ověření u místních.  V samém středu Soulu hned u stanice metra Yongsan se nacházejí proslulé Dragon Hill Spa (http://www.dragonhillspa.com/), což je sedmipatrové zařízení plné relaxačních saun, bazénků a sportovních či zábavních zařízení.

 

Po zaplacení vstupního poplatku (v přepočtu asi 300 Kč) má člověk k dispozici 12 hodin pobytu, které může libovolně rozdělit mezi zábavu a relaxaci. V ceně jsou v stupy do saun, kterých je v budově celkem asi patnáct, a bazénu (pozor, tam je třeba mít koupací čepici), služby jako arkádové hry, masáže nebo fitness jsou za příplatek. Ve společných prostorách člověk nosí vyfasované pyžamko a ani ve společných saunách jej nesvléká (na zchlazení slouží ledová místnost), dvě patra jsou pak vyhrazena zvlášť pro každé pohlaví. Tam se naopak chodí zcela bez oblečení a člověk si krom sauny či páry může užívat řady bazénků a vířivek.

 

Krom společných a oddělených odpočíváren (vše tradičně po korejsku na zemi) jsou zde také oddělené spací místnosti, takže jjimjil bang lze použít i k noclehu, což jsem právě využila. Ráno jsem si přivstala se ještě jednou smočit a pak už jsem vyrazila na letiště. Přebývající korejské Wony jsem vyměnila na Eura, za zbytek si dala něco k jídlu a pak už jen přetrpěla desetihodinový let do Prahy. Byla to náročná a zároveň krásná dovolená, Korea je moderní země se spoustou nádherných historických i přírodních lokací, které za návštěvu rozhodně stojí.

Advertisements

2 thoughts on “Soulský jjimjilbang”

  1. Dobrý den, díky sledování Michalovy cesty do Koreje, jsem se dostala k Vaší reportáži z cesty. Bylo to pěkné čtení a fotky. Děkuji a přeji Vám vše dobré, Andrea Machartová

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s